NASIONA MARIHUANY SATIVA

Gatunek został po raz pierwszy sklasyfikowany przez szwedzkiego botanika Carla Linnaeus w 1753 roku i uważa się, że pochodził od wspólnego przodka konopi, pochodzącego z Azji Środkowej, przed podzieleniem się na odrębne geny  sativa i indica.

Szczepy Sativa są dobrze znane na całym świecie jako gatunki lecznicze i rekreacyjne, które rozprowadzają energiczny i podnoszący stan psychoaktywny w porównaniu do innych podgatunków.

Szczepy Cannabis sativa są związane z dłuższymi ramami czasowymi, które ostatecznie wyrządzają bardzo duże plony. Ponieważ czyste odmiany sativa nie zawierają genetyki autofloweringu, konieczna jest zmiana fotoperiodu, aby zmusić te dziewczyny do długiego okresu kwitnienia.

Jak wygląda Cannabis sativa
Jednym z odrębnych czynników, które ułatwiają identyfikację sativa i innych podgatunków, jest majestatycznie wysoki i nieco chudy wzrok. Rośliny marihuany Sativa budują luźno rozłożone gałęzie i długie, smukłe liście. Te giganty są zazwyczaj hodowane na świeżympowietrzu i są genetycznie dostosowane do tego środowiska, ponieważ mają potencjał, aby zwiększyć rozmiar o wysokości 20 stóp, jeśli czynniki środowiskowe pozwalają na taki fenotyp.

Rośliny Sativa przystosowały się do dalszego wzrostu, kiedy kwitną. Wynika to z pochodzenia z regionów równikowych, gdzie basen gen był narażony na niemal niezmienną roczną ilość światła, około 16 godzin na dobę. Ten wzór wzrostu powoduje, że rośliny pionowo wybuchają w wieżach pełniejszych i trudniejszych pąków w porównaniu z innymi podgatunkami, co daje duże plony.
Organizm genetyczny Cannabis sativa jest powodem, dla którego był używany przemysł przez dziesiątki tysięcy lat. Ma ogromne rozmiary i długie łodygi, które mogą być przetwarzane na wszystkie produkty cywilizacyjne: papier, odzież, tekstylia, biopaliwo, przyjazne dla środowiska tworzywa sztuczne i materiały budowlane.

Wiele nowoczesnych szczepów sativa hodowanych do celów rekreacyjnych i leczniczych jest stosunkowo wysokie w psychoaktywnym kanabinoidzie THC. Jednakże przemysłowy konopny narkotyk jest wyjątkowo niski w tym związku. Częściowo dlatego, że selektywna hodowla przeznaczona do celów przemysłowych jest zorientowana bardziej wokół struktury rośliny niż wielkość i jakość jej pąków. Innym powodem jest nielegalna klasyfikacja konopi indyjskich na całym świecie, co oznacza, że ​​obowiązują przepisy, które zwykle wymagają, aby rośliny przemysłowe mogły zajmować mniej niż 0,03% THC.

Efekt (wysoki) Cannabis sativa
Nowoczesne, selektywnie hodowane szczepy sativa mogą osiągnąć bardzo wysokie poziomy THC. Wiele z tych szczepów wiąże się z euforią, energicznymi stanami umysłu i psychologicznym „szumem”. Wielu uczestników z zioła czyni rozróżnienie, że wysoka sativa jest bardziej pożądana w ciągu dnia, ponieważ jego związek energetyczny zwiększa czujność i kreatywność, co pozwala użytkownikowi na zachowanie funkcji podczas codziennych zadań i odpowiedzialności.

Ta charakter uplifting może mieć również miejsce w dziedzinie medycyny w leczeniu szeregu schorzeń psychologicznych, takich jak depresja, niepokój i stres chroniczny.

WEJDŹ I KUP CANNABIS SATIVA!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s