HISTORIA NASION MARIHUANY

Nasiona marihuany znane są od dawna, zarówno jako używka, jak również roślina, z której wytwarzano włókna. Pierwsze wzmianki o nasionach marihuany datuje się na około sześć tysięcy lat przed naszą erą.

Wówczas w Chinach roślina ta stosowana była jako przyprawa kuchenna, wytwarzano z niej również liny. W późniejszym czasie Chińczycy odkryli, że roślina wyhodowana z nasion marihuany może służyć też jako produkt, z którego można produkować ubrania.

banner-home-2

Nieco później, bo w około 3000 roku przed naszą erą odkryto również medyczne właściwości nasion marihuany – tego odkrycia dokonano również w Chinach. Z biegiem czasu włókna rośliny były coraz powszechniej stosowane, na przykład do produkcji pergaminu.
Historyczne wzmianki mówią o tym, że nasiona marihuany dotarły do Europy w pięćsetnym roku przed naszą erą – również na naszym kontynencie historia rośliny jest bogata.

Nasiona marihuany stały się bardzo popularne około tysięcznego roku naszej ery. Zwłaszcza w Azji roślina ta była powszechnie stosowana, można porównać to ze współczesnym paleniem papierosów. Szczególną uwagę zwrócili na nią Muzułmanie, dla których był to doskonały substytut alkoholu, którego spożywania zakazuje ich religia.

Na przestrzeni wieków nasiona marihuany były powszechnie stosowane na całym świecie. We Francji powstawały specjalne kluby dla osób palących haszysz. Również uprawą rośliny zafascynowana była ludność Grecji. Popularność marihuany była tak ogromna, że często wykorzystywano ją jako dar sułtanów dla rządu amerykańskiego. Ponadto w przypadku Stanów Zjednoczonych marihuana była wykorzystywana nie tylko jako używka, zastosowano ją również przy produkcji samochodów.

Dopiero po roku 1890 zaczęło wprowadzać prohibicję na terenie Turcji i Grecji. Ciekawostką jest, że nasiona marihuany nadal popularne były w Europie przez kolejnych 40 lat. Zakazów bardzo restrykcyjnie przestrzegano w Stanach Zjednoczonych, gdzie ustanowione zostały specjalne prawa przewidujące sankcję za ich nieprzestrzeganie. Dopiero w 2003 roku, kiedy przeprowadzono badania, odkryto, że marihuana medyczna ma bardzo pozytywne skutki, w związku z czym została ona zalegalizowana w Kanadzie. Obecnie również marihuana legalna jest w niektórych krajach europejskich.

KUP NAJLEPSZE NASIONA MARIHUANY!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s