FAKTY O NASIONACH MARIHUANY

Jeśli jesteś poza statusem profesjonalnego hodowcy, ale ciekawi cię, skąd pochodzi twoja ulubiona roślina, oto cztery rzeczy, które musisz wiedzieć o nasionach konopi.

  1. Nowicjusze mogą się zdziwić, gdy dowiedzą się tego: rośliny konopi mają płeć – chociaż większość z nas widzi głównie rośliny żeńskie, ponieważ produkują kwiat , o wysokiej mocy, dostępny w lokalnej aptece. Niestety płeć staje się widoczna tylko wtedy, gdy roślina zaczyna rosnąć: nie możesz określić płci nasiona, patrząc na nią. Każda grupa ma około 50:50 szansy na nasienie, ale w ogrodzie możesz kontrolować proporcje mężczyzn do kobiet, gdy dowiesz się, jak płeć wygląda . Innymi słowy, zgadywanie płci  z nasion jest w zasadzie niemożliwe. Jeśli pozostawione na kwiat przez wystarczająco długi czas, niektóre rośliny konopi mogą nawet produkować kwiaty męskie i żeńskie jednocześnie na tej samej roślinie. 
  2. Niezliczone banki nasion, mające siedzibę w krajach o mniej restrykcyjnych przepisach prawnych niż USA, są skłonne wysyłać nasiona na całym świecie. Trzymaj się z renomowanymi bankami nasiennymi, takimi które „silnie koncentrują się na aspektach leczniczych ich szczepów […] i przeprowadzają rozległe testy laboratoryjne, staranne postępowanie i ścisła kontrola jakości zapewniają, że nie ma formy, pestycydów czy PGR (wzrost roślin Regulatory) są obecne na jakiejkolwiek roślinie lub nasionach „. Ostrzeżenie: nakazanie nasion z zagranicy oznacza, że ​​mogą zostać zajęte przez służby celne – więc w zależności od tego, czy twój dom stanie się dobrym dostawcą, lokalne dozory mogą być lepszym rozwiązaniem.
  3. Genetyka dyktuje, które nasiona będą rosły w jakościowych roślinach: niektórzy hodowcy poświęcają swoje życie, aby przekraczać i przeplatać rośliny konopi, wybierając najlepsze cechy. Aby jednak osiągnąć ich pełny potencjał, nasiona muszą być odpowiednio przechowywane: pleśń lub inne patogeny mogą zniszczyć to, co w innym przypadku wzrosło do pięknej rośliny. „Ogólnie rzecz ujmując, lepiej unikać nasion, które są jasnozielone lub białe, ponieważ prawdopodobnie nie są dojrzałe” . „Wielkie nasiona  są idealne i powinny mieć dość zaokrąglony kształt. Możesz też użyć mniejszych nasion, ale z reguły , aby rozwijać zdrową kiełkę z większych zdrowszych nasion”. Przechowywać nasiona w ciemnym, chłodnym miejscu i używać ich w ciągu 16 miesięcy. Jeśli planujesz zaoszczędzić dużo na amatorski projekt ogrodnictwa, możesz wydłużyć ich okres ważności, przechowywując je w zamrażarce.

KUP NASIONA W SPRAWDZONYM SEEDBANKU!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s